RSS

KONKURS RECYTATORSKI „RECYTUJ Z ĄCZKIEM”

Dnia 8 marca 2021r. w naszym przedszkolu odbyły się eliminacje do konkursu recytatorskiego „Recytuję z Ączkiem”, którego organizatorem był MOK oraz Siedlecka Grupa Literacka „Witraż”. W konkursie udział wzięło 8 dzieci z naszego przedszkola- 5 dzieci z grupy 6-latki „Złote Rybki” (Nadia G., Eliza Sz., Wiktoria P., Oliwia M., Aleksander O.) oraz 3 dzieci z grupy 5-latki „Żabki” (Weronika S., Filip K., Maciej D.)
Celem konkursu:
- rozwijanie umiejętności recytatorskich
- przygotowanie do występów na scenie
- zainteresowanie dzieci czytelnictwem
- prezentacja umiejętności
- uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze
- przybliżenie przygód „Siedleckiego Ączka”, bohatera książeczki Hanny Piotruk pt. „Cześć, jestem Ączek Zajączek”.
Jury w trzyosobowym składzie- przedstawiciele MOK, w tym autorka książeczki, wysłuchało recytacji dowolnie wybranego wierszyka z książeczki Hanny Piotruk pt. „Cześć, jestem Ączek Zajączek” wydanej przez Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach.
Jury brało pod uwagę następujące kryteria:
- pamięciowe opanowanie tekstu
- wyraz artystyczny (uzasadniony gest sceniczny, ruch, strój)
- interpretacja tekstu
- kultura słowa
Po przesłuchaniu wszystkich przedszkolaków, autorka książeczki p. Hanna Piotruk poczęstowała dzieci cukierkami Następnie Jury wytypowało do następnego etapu 3 laureatów konkursu „Recytuj z Ączkiem”- Elizę Sz., Nadię G. oraz Oliwię M. Dziewczynki zostały zaproszone do przedstawiania swoich recytacji w Finale konkursu, który odbędzie się 22marca 2021r. w Sali Białej
Za udział w dzisiejszym konkursie wszystkie dzieci otrzymały dyplomy pamiątkowe oraz drobne nagrody rzeczowe ufundowane przez MOK w Siedlcach.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji
 
« inne aktualności

Z życia przedszkola

Zobacz wszytskie galerie »